Jenewein

Jenewein Group je prémiovou Strategic Management Consulting spoločnosťou, ktorá pomáha organizáciám i jednotlivcom pri definovaní a realizovaní strategickej vízie.


Je integrujúcou platformou pre pôsobenie poradenských spoločností zameraných na Executive Search & Leadership Consulting (Amrop) a Public Affairs & Government Relations (Fipra).

Vlastnú expertnosť umocňujeme cez Business Innovation Network, ktorá využíva synergiu špičkových odborníkov z rôznych odborov.

Články & štúdie

BLOG: YOLO

Michal Lukáč, Manager, Amrop Slovakia
20.7.2017

You Only Live Once. Tento výraz už síce má zopár rokov, stále je vraj heslom dnešnej mladej generácie. Výstižné. Teda, ak to neznamená žiť ako utrhnutý z reťaze. Veď je azda jasné, ako to myslím. Aj keď nedávno som s kamarátmi zažil skvelú pánsku jazdu a tiež tak trochu v zmysle YOLO. O tom však možno inokedy, stálo by to za samostatný príspevok... Zaujíma vás pokračovanie? Čítajte blog Michala Lukáča.


Leadership: Wising Up – Smart Decisions or Sustainable Decisions?

11.7.2017

Today’s ethical, ecological and societal challenges call for executives who are not just accomplished and smart, but wise. Smart leaders become wise when they address and resolve the dilemmas of modern business in a holistic way. Hiring organizations should select leaders who not only create and capture economic value, but who create a more sustainable – and legitimate – organization.


BLOG: Cyril a Metod – čo majú spoločné s vorkoholikmi

Martin Partl, Consultant, Amrop Slovakia
5.7.2017

Svätý Cyril a Metod. V dnešnej terminológii by sme slávnych solúnskych bratov mohli nazvať projektoví manažéri, ktorí ako expati prišli na Veľkú Moravu. Ich úlohou bol celý rad procesov change managementu v spoločnosti. Často museli pracovať dňom i nocou, aby ľudia zmenu prijali, aby vedenie bolo spokojné a aby naplnili ciele a očakávania, ktoré dostali z centrály od vtedajšieho CEO Michala III.


BLOG: Antropológ v každom z nás

Katarína Polakovičová, Research Consultant, Amrop Slovakia
30.6.2017

Katarína Polakovičová, Research Consultant v Amrope, ako absolventka štúdia antropológie veľmi dobre vie, že antropológovia sú viac ako ktokoľvek iný pripravení spochybňovať nadobudnuté vedomosti a prichádzať s alternatívnymi spôsobmi riešenia. Teší sa, že v Amrope našla svoje miesto, nakoľko v našom tíme majú iné pohľady a inovácie svoj priestor a v každodennom fungovaní sú viac ako žiadané. Prečítajte si, prečo by každý (nielen v HR) mal mať v sebe kus antropológa.


Školy bez kvality treba nekompromisne zrušiť

12.6.2017

Potreba reformy slovenského školstva sa stala nevyhnutnosťou, pretože za dvadsaťpäť rokov sa nič nezmenilo. Štát by mal sprísniť postup pri hodnotení kvality škôl a tie nekvalitné by mal nekompromisne rušiť alebo zlučovať. O reforme, duálnom vzdelávaní i ďalších témach viac v rozhovore s Andrejom Huttom, členom prezídia Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR pre portál aktuality.sk.


Plánovanie nástupníctva v rodinných podnikoch

5.6.2017

Magdaléna Majorošová, absolventka Fakulty managementu Univerzity Komenského v Bratislave, sa vo svojej diplomovej práci zameriava na problematiku plánovania nástupníctva v rodinných podnikoch. Hlavným cieľom jej práce je analyzovať proces plánovania nástupníctva a jeho napĺňania v rodinných podnikoch na Slovensku. Následne opisuje pripravenosť rodinných podnikov a ich členov na transfer podniku na mladšiu generáciu.


Customer Experience 2017: Retail Executives Deliver Their Verdict

18.4.2017

Few dispute the competitive value of a great customer experience (CE). And yet, how are retail executives experiencing the organizational journey to excellence? Amrop surveyed a handpicked group of senior retail executives from 25 countries. Their responses reveal a gap between understanding the strategic importance of optimizing customer experience, and leading the shift.


Leadership: Personal Governance – 6 (Personal Development)

12.4.2017

Good Personal Governance incites lifelong personal development, or éducation permanente. This is a dynamic journey, linked to our personality development, aptitude for reflection, coping strategies, the way we communicate and interact, our ethics – and beyond. And managers must be shining examples.


BLOG: Skúste to, nech máte o mesiac čo oslavovať

Martin Krekáč, Amrop Founding Partner & Chairman Jenewein Group
1.4.2017

Prvý apríl je od roku 1996 (okrem iného :-)) Medzinárodným dňom zábavy v práci – podnet na jeho vyhlásenie dala americká organizácia Playfair. Cieľom tohto dňa je priniesť hravý prístup do práce, a tak zvýšiť povedomie o jeho význame a nezastupiteľnom mieste. Dávka humoru a zábavy totiž pozitívne ovplyvňuje nielen výkonnosť a produktivitu zamestnancov, ale aj ich zdravie a tvorivosť. Inšpirujte sa blogom Martina Krekáča, Amrop Founding Partnera & Chairmana Jenewein Group.


Return on Character Pays Off

25.3.2017

Leadership takes opinions, attitude, integrity. Why many 45+ leaders step out (when they can), and many younger people don’t step up (or want to). More you can read in an interview by Karin Bauer (Der Standard, Austria) with Günther Tengel, Managing Partner of Amrop Jenewein in Austria.